Araç Belediyesi
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.
Geri
Araç Belediyesi
14.09.2023

Belediye Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA, ilçemiz Şehit Ünsal AKSOY Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programına katıldı.

Düzenlenen Programa, Daday Kaymakamı, Araç Kaymakam V. Sn. Ayşegül YILDIRIM, Belediye Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA, Araç Milli Eğitim Müdürü Sn. Selim AYDIN, kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemine ait konuşmalar yapıldı. Öğrenciler tarafından "İlköğretim Haftası" ile ilgili şiirler okundu.

İlköğretim haftası Kutlama Programı, üst sınıf öğrencileri tarafından okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine “ Türk Bayrağı” ve “Okula Hoş Geldiniz” çiçeği verilmesiyle son buldu.

Programın ardından Kaymakam vekilimiz Sn. Ayşegül YILDIRIM, Belediye Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA, Milli Eğitim Müdürü Sn. Selim AYDIN ve protokol üyeleri birinci sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret edip eğitim hayatlarında başarılar dilediler.