Araç Belediyesi
İLÇEMİZDE MEZARLIK BİLGİ SİSTEMİ OLUŞTURULDU
Geri
Araç Belediyesi
17.04.2023

Belediye Başkanlığımız tarafından, vefat eden vatandaşlarımızın mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabildiği mezarlık bilgi sistemi oluşturuldu.

Hem gurbette ki hem de ilçe merkezinde ki vatandaşlarımızın, vefat eden yakınlarının mezarlık yerini öğrenebilmesi için oluşturulan mezarlık bilgi sistemine, Araç Belediyesi resmi internet sitesinden giriş yapıldıktan sonra, vefat eden kişinin isim ve soy ismi yazılarak, mezarlık yeri fotoğraflı şekilde görülebilecek.

Başkanımız Satılmış SARIKAYA, il dışındaki ve ilçemizdeki vatandaşlarımızın yakınlarının mezar yerini görebileceklerini ifade ederken, “İnsan odaklı hizmet anlayışımız gereği hem ahirete irtihal etmiş olan yakınlarımıza vefa borcumuzu yerine getirmek, hem de değerli ziyaretçilerimizin yakınlarının mezarlık bilgilerini öğrenebilmeleri için bu sistemi oluşturduk. Mezarlık Bilgi Sistemimizde Belediye Mezarlığı, Yukarıaraç Mezarlığı, Aşağıaraç Mezarlığı ve Mesudiye Mezarlığımızda bulunan mezarlarımızı bilgi sistemimize yükledik. Vatandaşlarımız, resmi internet sayfamızdan yakınlarının mezarlarını görebilecekler. Mezarlıkta isimleri silinmiş yıpranmış aile bilgileri kaybolmuş olan vatandaşlarımızın mezar bilgilerini Belediyemize bildirerek kayıt altına alabiliriz” diye konuştu.