Araç Belediyesi
BAŞKANIMIZ ÖĞRENCİLERE HEDİYE DAĞITTI
Geri
Araç Belediyesi
14.09.2022

İLÇEMİZDEKİ 1.SINIF ÖĞRENCİLERİNE ÇANTA DAĞITILDI

Belediye Başkanlığımız katkılarıyla 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında ilçemizdeki 1.sınıf öğrencilerine çanta, defter, kuru boya kalemi, kalemlik dağıtımı gerçekleştirildi.

Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA, ‘’Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak bizlerin görevidir. Ekonomik sıkıntılar içerisinde olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Bizlerde hem ailelerimizin sırtına binen mali yükü azaltmak, hem de kıymetli öğrencilerimizi sevindirebilmek adına hazırlamış olduğumuz kırtasiye hediyesini sizlere takdim ediyorum.

Bu vesile ile kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyor, değerli velilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum. ‘’ mesajı ile hazırlanmış olan hediyelerin dağıtımını gerçekleştirdi.

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası dolayısıyla çelenk sunma programı ve kutlama programı düzenlendi.

Program kapsamında Hükümet Konağı önünde Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin sunulmasının ardından, Şehit Ünsal Aksoy Borsa İstanbul YBO önünde kutlama programı gerçekleştirildi.

Programa Araç Kaymakamı Sn. Emin Cevat TUTAR, Belediye Başkanımız Sn. Satılmış SARIKAYA, Garnizon Komutanı Sn. Şükrü ADLIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Selim AYDIN, okul müdürleri, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Selim AYDIN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan program, Araç Kaymakamı Sn. Emin Cevat TUTAR’ın konuşmaları, şiirlerin okunması, Araç Belediyesi Halk Oyunları gösterisi ile devam etti. 8.sınıf öğrencileri tarafından 1.sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeğinin sunulmasının ardından, Araç Kaymakamı Sn. Emin Cevat TUTAR’ın ders zilini çalmasıyla program sona erdi. Program sonrasında yeni açılan müzik odasının açılışı yapılırken, protokol tarafından sınıf gezileri yapıldı.

Belediye Başkanlığımız katkılarıyla 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında ilçemizdeki 1.sınıf öğrencilerine çanta, defter, kuru boya kalemi, kalemlik dağıtımı gerçekleştirildi.