İLÇE HIFZISSIHA KURULU KARARLARI

İLÇE HIFZISSIHA KURULU KARARLARI

 

Ilçe Hıfzsıssıha Kurulu Kararı..
Ilçe Kaymakamımız Sayın Cengizhan ANKARA Başkanlığında 20.03.2020 saat:17.00 de toplanan ilçe Hifzsıssıha kurulu kararına göre
1-Ilcemizde bulunan market,manav ve pazar yerlerinde ambalajsız şekilde satılan yaş sebze ve meyveler tüketicilere seçilmeden satıcılarca posetlenerek sunulmasına.
2-Pazar yerleri ve toptanci Hallerinde dezenfeksiyon çalışmaları ihmal edilmeyecek şekilde gerekli hijyen önlemlerinin alınmasına.
3-Pazar yerlerinde tezgah aralıkları mümkün olduğunca açık tutulacak.Tezgah aralarında geçiş yerlerinde sıkışıklığa neden olacak kasa ve ambalajların bulundurulmamasına.
4-Ilcemiz pazar yerleri toptanci halleri ve diğer satış yerlerinde çalışan ve görev yapan herkese uygun özellikte eldiven kullanılmasına hijyen konusunda bilgilendirilmesine
5-yukarida belirtilen kararların Araç Belediyesi,Araç Tarım ve Orman Müdürlüğü, Araç toplum sağlığı merkezi,Araç Jandarma komutanlığı, Araç ilçe emniyet amirliği ve Araç esnaf odası tarafından koordineli yürütülmesine karar verilmiştir.

Ilce Hıfzıssıhha kurulunca Alınan tedbir kararları doğrultusunda Belediye Baskanligimizca denetlemeler ayrıntılı şekilde yapılmaktadır alınan kararlara uymayanlar 153 ihbar hattına bildirilebilir.