Belediye Başkanımızın 18 Mart Mesajı

                                                  

 

Çanakkale deniz zaferi, iman dolu göğsü ile yedi düvele karşı bendini yıkan bir sel gibi kanıyla canıyla mücadele eden ve sabahtan Allah’ı arzu edip akşamına rabbine kavuşan Şanlı Türk askerinin zaferidir.

Çanakkale Zaferi, üzerinden bir asırı aşkın bir zaman geçmiş olmasına rağmen hala önemini koruyan en büyük zaferin adıdır. Çanakkale bizim için bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle de Çanakkale ruhunu gençlerimizin yüreklerine, gönüllerine, en önemlisi de bilinçlerine özenle ekmeliyiz.


 Tarihimize altın harflerle yazılan savaşlar vardır, komutanlar, yiğitler vardır. İşte Çanakkale Zaferi böyle büyük bir zaferdir Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkının heyecan ve ibret verici destanıdır. Tüm Anadolu coğrafyasında genciyle, yaşlısıyla Çanakkale Destanı’nın daha nice 103. yıllarda hatırlanacağı düşüncesiyle başta
büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Tüm Türk Milletinin Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünü kutluyorum.

 

Mustafa AYANOĞLU

ARAÇ BELEDİYE BAŞKANI