Atatürk'ü anma Gençlik ve spor bayramınız kutlu olsun

                                                             ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19 Mayıs 1919 Büyük Türk Milletinin yaşadığı ızdıraplı günlerin ardından küllerinden yeniden doğduğu, milletimiz ve ülkemiz için yeni bir geleceğe doğru hayati bir adımın atıldığı önemli bir gündür. 19 Mayıs 1919'da canlanan milli ruh, 100 yıl sonra yine bu günde bizlere ilham olmaya, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.
Bizim en önemli servetimiz gençlerimizdir, bu süreçte, hiç kuşkusuz, genç nesillere büyük... görev ve sorumluluklar düşmektedir. Genç nesillerimizin dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanım ve birikime sahip olabilmeleri için yerel yönetim olarak bizler, var gücümüzle çalışmak zorunda tüm imkanları onlar için seferber etmek durumundayız.Ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah arkadaşlarının yokluklar ve bin bir zorluklar içerisinde kurduğu Cumhuriyetimizi Gençlerimizin daha ileriye taşıyacaklarına inancımız tamdır.Gençlerimizin mazimizden aldıkları ilhamla, Türkiye'yi daha da büyütmek, hedeflerine ulaştırmak için özveriyle çalışacaklarına da yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını Aziz şehitlerimizi ve Kahraman gazilerimizi Şükran ,minnet ve rahmetle yâd ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılını yürekten kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

   Satılmış SARIKAYA

ARAÇ BELEDİYE BAŞKANI