ARAÇ ŞEKERCİLER PASTACILAR VE YAYLA KÜLTÜRÜ FESTİVALİ 3.GÜN

FESTİVALİMİZDE 3.GÜN

Halkımızın özlemle bekledği ve Uzun bir aradan sonra bu yıl 9.sunu düzenlediğimiz Festivalimizin 3.ve son günü Fındıklı yaylamızda gerçekleşti.
İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa GÖRMÜŞ ,Belediye Başkanımız Sayın Satılmış SARIKAYA ,İl Jandarma Komutan yardımcısı Albay Sayın Şener EKER,İlçemiz Jandarma Komutanı Sayın Ali PARMAKSIZ İlçemiz idare amirleri,Belediye meclis üyelerimiz siyasi parti temsilcileri,sivil toplum örgütü temsilcileri İlçemizden ve İlçemiz dışından çok sayıda vatandaşımızın katıldığı Festivalimizin yayla etabında Jandarma arama ve iz takip köpeklerinin gösterileri ,birbirinden çekişmeli ve neşeli Tomruk çekme,Ürgendire atma ,Kütük kesme ,Öküz arabası tekeri değiştirme ,eşeğe odun yükleme gibi yarışmalar yapıldı.Yarışmalarda dereceye girenlere İlçe Kaymakamımız,Belediye Başkanımız ,İlçe Jandarma komutanımız ve Belediye başkanımızın eşleri çeşitli kupa ve ödüller takdim ettiler.
Oldukça eğlenceli ve canlı geçen festivalimizin 3. gününde eğlenceli ve hoş geçen zamanın yanı sıra Açılan standlarda yöresel ve organik ürünler başta olmak üzere hemen her tür ürün satıldı ve Festivalimiz İlçemize özlenen enerji ve hareketliliği getirdi.